logo Pasja czy zainteresowanie? | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Pasja czy zainteresowanie?


Jeśli zaczniesz pytać ludzi o sens życia (wiem to trochę dziwne) możesz się spotkać z opinią, że trzeba odnaleźć swoją pasję. Zaczynasz szukać, tylko nie jesteś pewien czy to co znalazłeś możesz nazwać pasją. Skąd masz to wiedzieć? No stąd. :)

Zacznijmy od słownikowej definicji


1. Szczególne, bardzo silne upodobanie, zamiłowanie do czegoś; także przedmiot tej namiętności
2. Uczucie bardzo silnej złości
3. Opis męki Jezusa Chrystusa
4. Utwór wokalny lub wokalno-instrumentalny o tematyce jak w punkcie 3.
5. Dzieło plastyczne o tematyce jak wyżej.

Skup się na punkcie pierwszym. "zamiłowanie" to słowo klucz. Pasja jest rzeczą którą kochasz. Nie lubisz, kochasz. Wyobraź sobie swoją największą miłość życia jako osobę. Oświadczasz się jej i mówisz:

 "Wyjdź za mnie! Jesteś taka interesująca!"
I wtedy dostajesz w twarz. Ona wychodzi. A Ty umierasz samotnie.

Pasja to jest "Ta jedyna".  Ta za którą możesz pójść prosto w ogień. Coś co się ociera wręcz o obsesje. Uwaga to drugie ważne słowo. Ma ścisły związek z Elonem Muskie, o którym pisałem tutaj.

Przyjąłeś? A teraz słuchaj tego co Ci teraz przekażę


Jeżeli jesteś typem człowieka, który potrafi skupić swoje wszystkie siły w jedno miejsce, a zarazem masz w sobie uczucie które mówi Ci, że możesz robić jakąś rzecz do końca swojego życia to ok poszukuj swojej pasji.

ALE

KAŻDY człowiek jest inny. To, że nie odnalazłeś swojej pasji nie może powodować w Tobie uczucia frustracji. Może okazać się, że jesteś wielozadaniowy. Nie bój się, że to skreśli Cię z listy "wybitnych ludzi, którzy osiągnęli sukces". Tam też są tacy jak Ty. Nie myśl sobie, że teraz wytykam Cię palcem jak kogoś gorszego oj nie!

Dwie rzeczy mogą zablokować człowieka na drodze jego rozwoju, a konkretniej jest to strach i nieróbstwo.

Skoro strach to pewnie przed czymś. Tym czymś jest podjęcie, niezależnie czy będzie to zaproszenie, czy wyzwanie. Jeśli go nie podejmiesz nie zacznie się twoja wędrówka bohatera. Pewnie myślisz sobie teraz wait what?! Co za "wędrówka bohatera"?!
Ano ta:Nieróbstwo to rzecz, która najbardziej mnie denerwuje u innych. Siedzą grubasy, nie zrobią nic produktywnego przez cały dzień a potem... Nie. Koniec. Nie będę tego komentował.

Dobra podsumujmy wszystko.
Pasja jest prawdziwą miłością, ale nie każdy jej potrzebuje.  (Tak naprawdę to ludzie z prawdziwą pasją nie radzą sobie z miłością do innych - potwierdzone info.)
Każdy jednak musi podejmować wyzwania, bo to uszczęśliwia.

Trzymajcie się! Siema!
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment