logo Dodawanie utworów do Rocksmith 2014 PC (Poradnik) | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Dodawanie utworów do Rocksmith 2014 PC (Poradnik)


Poradnik do RocksmithNie zasmucaj się więcej brakiem piosenek w Rocksmith'ie! 
Przybywam, żeby ocalić Cię od nudy i pokazać jak dodać do swojej biblioteki mnóstwo nowych kawałków, które tylko czekają abyś je opanował.Słowo klucz do całego tutoriala to CDLC. No dobra to nie słowo, a skrót. Ewentualnie akronim jak kto woli.


Co oznacza?

Custom Downloadable Content (przy okazji wiesz skąd się wzięło DLC)
Czyli po prostu utwory, które możesz dodać do biblioteki Rocksmith.


Let the hunt begin!1. Upewnij się, że masz Rocksmith 2014 Edition.W pierwszej wersji dodawanie customowych utworów wygląda inaczej i nie będę się w to zagłębiał z prostego powodu: mam tylko 2014.


2. Sprawdź czy masz dostępne jakiekolwiek DLC.Najpopularniejsze jest Cherub Rock formacji Smashing Pumpkins. Dostępne było za darmo więc powinieneś je mieć. Jeśli posiadasz inne też super.


3. Potrzebna jest strona, z której można zassać CDLC. Polecam customsforge.com Co prawda trzeba założyć konto, ale warto. Wybór bardzo duży. Znajdź jakąś piosenkę na próbę i pobierz. Utwory na PC są w formacie p.psarc4. Do folderu gry dodaj plik D3DX9_42.DLL, który do pobrania czeka  Tu  (aby do niego wejść musisz włączyć kolejna folder Steam, który masz w zależności od miejsca instalacji, dalej steamapps>common>Rocksmith2014). 5. Do folderu dlc dodaj pobrany utwór6. Ze strony  http://www.rscustom.net/  pobierz najnowszą wersję Custom Song Toolkit.


ikona Rocksmith Toolkit GUI
7. Następnie uruchom program Rocksmith 

Toolkit GUI z ikoną gitary taką jak po lewo. 

8. Wybierzakładkę Packer/Unpacker (patrz obrazek), a następnie kliknij Choose DLC. Pojawi się okienko, w którym musisz wyszukać i wybrać piosenkę do dodania.


toolkit instrukcja

9. Uruchom Rocksmith. Utwór powinien być dostępny i gotowy do grania.
 Miłej zabawy :) 
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment