logo Co to jest bucket list i dlaczego też musisz to mieć | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Co to jest bucket list i dlaczego też musisz to miećZnając życie, słowo bucket kojarzy Ci się tylko z akcją ice bucket challange, ale jeżeli jesteś w miarę oczytany to powinieneś wiedzieć, że jest to lista rzeczy do zrobienia. Coś jak 100 rzeczy, których chciałbyś spróbować przed śmiercią.Jeżeli oglądaliście film pod polskim tytułem "Choć czas goni nas" to też rozumiecie temat. Oryginalny tytuł tej produkcji to właśnie "Bucket List". Polecam Ci go obejrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :)

Do czego służy bucket list?


Bucket list pomaga w organizacji życia. To taka przypominajka kiedy zgubisz drogę, rozleniwisz się i nie będziesz wiedział w którą stronę iść. Będzie Ci uświadamiać, że masz jeszcze parę rzeczy do osiągnięcia w swoim życiu.

Daj spokój przecież jestem na to za młody!


Nie wiem dlaczego w mediach utwardza się stereotyp, że właśnie bucket list jest dla osób których dni są no cóż... "policzone" czyli tylko dla ludzi w podeszłym wieku, albo śmiertelnie chorych. To wcale nie tak! Bucket listy powinni mieć wszyscy, którzy mają pomysł na życie.


Jak stworzyć własny bucket list


No dobra, ale jak założyć własny bucket listę? Podążaj za moją prostą dwukrokową instrukcją:

Krok Pierwszy: ustal formę

 Na swoją listę powinnaś zerkać każdego dnia, przydałoby się, żeby była w widocznym miejscu i wyglądała naprawdę ładnie. Jeżeli zamierzasz mieć ją w formie elektronicznej to dobrą stroną do jej stworzenia będzie Canva Zresztą polecam ten serwis do wszystkich prostych prac graficznych, które mają ładnie wyglądać.

Od Ciebie zależy jak długa będzie Twoja lista, w zależności od tego ludzie wypisują swoje cele na małych wizytówkach, albo kartkach A4. Niektórzy mają do tego specjalne zeszyty inni proste arkusze w Excelu.

Krok Drugi: dodaj treść

Osobista bucket lista jest rzeczą wręcz intymną. Nie powinieneś się hamować podczas wpisywaniu kolejnych punktów, ale umówmy się, wszystkie rzeczy mają być dobre!

Po pierwsze pisz ją w ciszy i spokoju. Wybierz moment, w którym nikt Cię od tego nie będzie odrywał.

Po drugie nie bój się, że Twój pomysł jest nieprzemyślany, zawsze może wyrzucić daną rzecz. Dopasuj ją do siebie. Pilnuj też żeby nie była pusta. To bardzo ważne. Wbrew pozorom jeżeli osiągniecie wszystkie swoje cele nie będziecie szczęśliwi do końca życia. Zawsze trzeba stawiać sobie nowe misje.

Teraz twoja kolej.

Jeśli zachęciłem Cię, do tej formy zapisywania celów, nie odkładaj tego na potem. Jeśli zrobisz to przy najbliżej możliwej okazji, będziesz miał jeszcze w sobie tą iskrę, która działa niezwykle motywująco. Jeśli odłożysz to na potem iskra zgaśnie i nie zamieni się w żar. Więc...

Spraw by twoje marzenia zaczęły się spełniać.
Stwórz Bucket List!


Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment