logo Dlaczego Piotruś Pan był chamem, prostakiem, a do tego ignorantem. | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Dlaczego Piotruś Pan był chamem, prostakiem, a do tego ignorantem.


Każdy zna bajkę o Piotrusiu Panie tym kolesiu z Nibylandiii. Mam zamiar obrzucić go srogo błotem więc jeśli jesteś fanem tego skurczybyka to zapraszam.


Piotruś pan: nikt nie wie ile ma tak naprawdę lat, ale stanął na jakichś 10 latkach i dalej nie ruszył. Chciał pozostać na zawsze dzieckiem, cała jego historia opiera się na tym, że tak jest super. Nie ma zmartwień, cały czas się bawi i w ogóle niech żyje bal.

Jeśli wydaję Ci się, że coś jest nie tak to masz rację. Owszem życie można traktować jak zabawę, ale wtedy gdy spełniasz swoje obowiązki. O właśnie, padło poważne słowo. Obowiązek - gdyby to słowo było Romeem to odpowiedzialność byłaby Julią no po prostu urodzona para nierozłączni na wieki wieków.

Przypomniał mi się skan takiej notki z gazety, którą sobie trzymam, żeby mnie przywołała do porządku, a dzisiaj przywoła was :


Ruszyło was? Mnie rusza zawsze, daje świadomość obowiązku i odpowiedzialności za własne życie.
Rodzisz się i masz dług. Nieźle nie? Dlatego za każdym razem jak spojrzę na współczesną młodzież przesiąkniętą smrodem tej całej globalnej kultury to patrzę w niebo i myślę "dlaczego?". Tysiące ludzi umierały za wolność, a teraz pojawiają się nieudacznicy, którzy płaczą, że nie chcą żadnych zobowiązań chcą być wolni jak hipisi, tylko zostaną sobie w domku.

"Będą Piotrusiem nie usamodzielnię się, nie będę pracował nad sobą, nie będę nic osiągał" 

Chyba, że ...

Chyba, że.

A Ty?  Jesteś Piotrusiem?
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment