logo A w którym czasie Ty żyjesz? | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

A w którym czasie Ty żyjesz?


Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców w teraźniejszości spędzamy zaledwie 7% czasu. Oczywiście mowa tu o naszych myślach, w końcu trudno żebyśmy mogli fizycznie przebywać w przyszłości chociaż fajnie by było po naprawiać to i owo... Nie masz takiej rzeczy która rozegrałbyś inaczej?  

O widzisz właśnie egzystencjalnie jesteś w przeszłości, bułka z masłem co nie? 

Wielu sądzi, że przebywanie tu i teraz jest najważniejsze i wiecie co wam powiem? Bzdura. Jeśli masz jakiś plan na życie, marzenia, cele to trwanie w teraźniejszości Cię przybije. Rób tak żeby rodzina była szczęśliwa, znajomi byli szczęśliwy i żebyś Ty był szczęśliwy jednocześnie. 
Nie powiem, może być ciężkozapewnić te trzy warunki bez odpowiednich motywatorów. 

Nie możesz dokonać zmian w swoim życiu siedząc w teraźniejszości. Gdyby każdy homo sapiens siedział w "dzisiaj" nadal siedzielibyśmy na drzewach pałaszując banany czy tam kto wie co. Zapewniam Cię, bez planowania nie ma kontroli, a bez kontroli to już rosyjska ruletka wylądujesz na dnie albo będziesz siedział na acapulco żłopał drinki i obracał murzynki. Mając przed oczami przyszłość którą układamy sobie w tęczowych barwach łatwiej będzie nam ją ziścić.
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment