logo Aplikacje ludzi produktywnych: Telegram | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Aplikacje ludzi produktywnych: Telegram


Wracamy do serii, krótkich prezentacji aplikacji, które wzmacniają naszą produktywność! Tym razem poznam wyjątkowy komunikator. Czy Messenger Facebooka ma prawo się bać? No cóż, to zależy od tego czym się zajmujesz :)

Telegram to aplikacja stworzona przez Pawła Druova - człowieka określanego mianem rosyjskiego Zuckerberga.
Zgadnijcie dlaczego.
Nigdy nie zgadniecie.
Stworzył rosyjski odpowiednik facebooka.
Ha!
Dobra, to było do przewidzenia.

W każdym razie Durov wziął się za komunikator do szybkich wiadomości. I to nie byle jaki.
Telegram dostępny jest na każde urządzenie. Nawet Windows Phone! No dobra, nie ma wersji BlackBerry, ale ta firma przerzuca się na Androida, więc wszystko się zgadza.

Co charakteryzuje Telegram?
Prostota.
Tak po prostu.

Interfejs jest minimalistyczny dzięki temu zyskuje na przejrzystości. Jednak nie dajcie się zwieść.
Telegram ma funkcję, których na próżno szukać u konkurencji. Wiadomości możemy szyfrować, tak żeby nikt niepożądany ich nie przeczytał (mowa o przechwytywaniu), jeśli nie będziemy czuć się wystarczająco bezpieczni możemy ustawić samozniszczenie. Spokojnie telefon nie wybuchnie jak w tanim kryminale. Tylko wiadomość zostanie usunięta.
Telegram oferuje tworzenie grup do 200 członków. Limit wystarczający moim skromnym zdaniem. Potrzebujesz szybkiego i niezawodnego połączenia ze swoim zespołem, w którym robisz projekt? Ta aplikacja jest tym czego potrzebujesz, musisz przesłać plik? Nie ma problemu.

Strzałem w dziesiątkę jest zastosowanie integracji z numerem telefonu. Podobnie jak ma Snapchat. Nie ma durnych nicków to Twój numer Cię reprezentuje.

Jeśli czujesz, że czegoś Ci brakuje możesz spokojnie sam dobudować do programu to czego Ci trzeba. Wszystko dzięki otwartemu API

Podsumowując jeśli pracujesz w zespole zaimplementuj w nim Telegram. Jeśli pracujesz z kimś hobbistycznie zainteresuj się Telegramem. Jeśli Twoja rodzina to sami Geecy Telegram spełni swoją rolę lepiej niż inne programy.
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment