logo Zakochuj się powoli | Pan Puchacz | Technologia, Muzyka & Publicystyka

Zakochuj się powoli


Miłość to najmocniejsze uczucie, jakie istnieje.  Drugie miejsce zajmuje nienawiść, ale teraz to nieistotne, zostańmy po jasnej stronie mocy. Kochać to nie znaczy zawsze to samo, bo ilu ludzi na świecie tyle definicji miłości. To niesamowite prawda? Ja na przykład podążałem słowami Św. Jana Pawła II: 


Człowiek ma serce, potrafiące obdarzyć innego najwspanialszym darem, a rozum do tego aby odpowiednio wybrać osobę, którą tym uczuciem się obdarzy


Jednak świat się niestety zmienia, a pozory mylą, dlatego zdążyłem się przejechać na tych słowach. W moim przypadku nie zadziałało to zbyt dobrze. Spytasz "Dlaczego?". Odpowiem "Przez pośpiech". Tak to już jest. Żyjemy w XXI wieku, chcemy wszystkiego instant. Tu i teraz. Nie raz o tym przeczytasz w tym miejscu.

Nie myśl sobie, że nie lubię naszych czasów! Teraz mamy całą paletę możliwości i to jest wspaniałe, ale pod względem życia mniej namacalnego robi się, cóż... coraz gorzej? Może się mylę poprawcie mnie jeśli nie mam racji.

Dobra.

Można tak nawijać obok tematu, ale nie o to tu chodzi.

Dlaczego masz zakochiwać się powoli?

Pomyśl chwilę.

Poznajesz jakąś osobę,  Na pierwszy rzut oka to jest to. Wizualnie bóstwo, macie takie same zainteresowania. Awsome! Wbijasz w to. Od razu. Później wychodzą na wierzch brudy, ale już Cię nie odrzucają bo już jesteś w kompocie jak śliwka. Brudy zamieniają się w ostrza i zaczynają kaleczyć. Powoli, ale skutecznie. Uwaga zwracam uwagę. POWOLI.

A teraz inaczej.

Poznajesz kogoś nowego. Trzymasz dystans. Budujesz relację najpierw koleżeńską, która przechodzi w przyjaźń. A później pada decyzja. THIS IS IT. Nie będzie happy endu. Czemu? Bo w tym miejscu akapit ma dwie linijki, a opisuje bardzo duży odcinek czasu. Trzeba stąpać po ziemi, a nie bujać się w chmurach.

Zakochuj się powoli, bo życie jest długie.
Zakochuj się powoli, nie będziesz żałował .
Zakochuj się powoli  i naucz się przyjmować miłość.
Share on Google Plus

About Pan Puchacz

Fanatyk wszystkiego co myśli binarnie. Nałogowy słuchacz muzyki, któy musi dzielić się prawie wszystkim co mu wpadnie do głowy

    Blogger Comment
    Facebook Comment